אירועים ופסטיבלים

להלן ארועים ופסטיבלים המתקיימם בכל שנה ברחבי האי. על אירועי ספורט וארועים נוספים ניתן להתעדכן באתר.

ארועי תחרויות ריצה ורכיבת אופניים קרובים :

מרתון לימסול – 18-19/3/2017 – http://www.limassolmarathon.com

20/5/2017 – אולטרה מרתון –  http://www.cyprusultra.com

24-26/3/ 2017 -אופניים –  http://www.cyclingcy.com    GRAN FONDO – THE BIG RIDE

 

ינואר 

1 בינואר- NEW YEAR – מסיבות וארועים ברחבי האי לרגל ראש השנה החדשה

6 בינואר – חג ההתגלות הנוצרי TA FOTA – תושבי קפריסין חוגגים את טבילתו של ישו ומסיבות מתקיימות בכל הנמלים אשר באי.  ראש הכנסייה מוביל ילדי בית ספר וחברי ארגוני נוער שונים בליווי להקה מקומית, יחד אל הנמל. במהלך התהלוכה, זורק הבישוף צלב לים לברך את המים והנערים אמורים לצלול, לאסוף ולהחזיר את הצלב המבטיח שנה טובה לכולם.

*בינואר נפתח אתר הסקי בטרודוס בו ניתן להשכיר ציוד

פברואר- מרץ 

קרנבל לימסול- לקראת סוף חודש פברואר מתחילות חגיגות הקרנבל. 10 ימי קרנבל הכוללים תהלוכות תחפושות, מסיבות וארועים המתקיימים בכל עיר על האי, אך הקרנבל הגדול ביותר מתקיים בעיר לימסול.

יום שני הירוק – GREEN MONDAY – יום לאחר סיום הקרנבל מתחילים 50 ימי צום של המאמינים הנוצרים בהם מתנזרים ממאכלי בשר וביצים ועיקר הארוחות הן על בסיס דגים וירקות. יום זה הוא יום משפחתי בו כל המשפחות יוצאות לפיקניקים ומקובל להעיף עפיפונים המסמלים את בואו של האביב.

25/3 – יום העצמאות היווני

אפריל- מאי

1/4 – יום חג לאומי קפריסאי

איסתר- PASCHA – לעיתים תאריכי חג הפסחא חופפים לתאריכי חג הפסח.

מאי- יוני- יולי

1/5 יום הפועלים . כמו כן במאי מתקיים פסטיבל האביב והפרחים. בעיר לרנקה, בטיילת על חוף הים, מתקיימת תהלוכת ילדים צעירים המתקשטים בפרחים צבעוניים

פסטיבל הריקוד האירופאי- 16 מדינות המשתתפות בפסטיבל ומעלות מופעי ריקוד שונים. המופעים מתקיימים בתאטרון לימסול  RIALTO ובתאטרון PALLASS בניקוסיה.

חג המים – KATAKLYSMOS – ציון חגיגת המבול – חגיגות מים וארועי חוף, ירידים, משחקים ודוכני אוכל מסורתי פרושים לאורך מספר חופים על האי. הפסטיבל הגדול ביותר מתקיים בעיר לרנקה.

פסטיבל לרנקה- ארועי תרבות מוסיקה ואמנות

פסטיבל שייקספיר ומופעי תאטרון ומוסיקה – המופעים מתקיימים באמפיתאטרון העתיק KOURION – האמפיתאטרון נמצא מול חוף הים, מתחת לכיפת השמיים, באווירה מיוחדת ונוף מרהיב.

אוגוסט – ספטמבר

פסטיבל איה נאפה – אירוע תוסס בעיירת הנופש היפה, שמציע מוסיקה קפריסאית מסורתית וריקודים, תיאטרון, קונצרטים עם אמנים יווניים בינלאומיים ובילוי לכל המשפחה.
פסטיבל היין לימסול-  בסוף אוגוסט מתקיים פסטיבל היין בעיר לימסול בגנים העירוניים של העיר לאורך חזית הים, ליד העיר העתיקה. הפסטיבל שהחל בשנת 1961 במטרה לקדם את היינות של האי, נחשב גדול בפסטיבלי קפריסין. הפסטיבל חוגג את ההיסטוריה העשירה של ייצור יין בקפריסין עם מוסיקה מסורתית, ריקודים, אוכל קפריסאי מסורתי וכמובן יין ללא הגבלה.
בספטמבר– עונת קציר הענבים וכפרים רבים חוגגים את האירוע, בחגיגות קטנות מקומיות.

פסטיבל הדרמה היווני הבינלאומי – ארוע תרבות בו מועלים מופעי דרמה בהשפעת התרבות היוונית העתיקה. ארוע זה מתקיים בעיר פאפוס

פסטיבל קפריסין -אחד האירועים התרבותיים החשובים ביותר בקפריסין, עם הופעות בלט, תיאטרון, אמנות, קולנוע, אופרה ומוסיקה עם אמנים מכובדים מקפריסין ומהעולם.

פסטיבל האופרה ״אפרודיטה״ בפאפוס-  הפסטיבל מתקיים בחודש ספטמבר, חודש לאחר פסטיבל הדרמה היווני.  באווירה קסומה מול טירה עתיקה בפאפוס, מתקיימים מופעי אופרה, עם אומנים מפורסמים מרחבי העולם. 3 ימי אהבה, תשוקה וטרגדיה, לאוהבי הז׳אנר.

אוקטובר- נובמבר- דצמבר

1/10 – יום העצמאות הקפריסאי- ב 1960 קיבלה קפריסין את עצמאותה מידי השלטון הבריטי והפכה למדינה עצמאית דמוקרטית.

28/10 – יום יווני לאומי – יום ה-״לא״ – ביום זה מנציחים את התשובה המפורסמת על ידי ראש ממשלת יוון למוסוליני בשנת 1940 לכניעתה של יוון. מציינים את היום עם תהלוכות וריקודים מסורתיים.

25/12 – חג המולד- CHRISTMAS